Viskas mūsų rankose

Auklėjimas, vaikai, Integralus auklėjimas, Klausimai ir atsakymai

Klausimas. Gali atsitikti, kad žmogus, kurį laiką dalyvaujantis integralios bendruomenės gyvenime, staiga liausis domėjęsis juo. Domėjimosi sumažėjimas laikinas, bet žmogus gali jo neatlaikyti, ir mes prarasime jį galutinai. Kaip jam padėti tokioje situacijoje?
Atsakymas. Aš manau, kad integralios bendruomenės pamažu taps naudingos ne tik dvasiniame, bet ir materialiajame lygmenyje. Žmogus turi gauti iš ten ne tik šilumos, įkvėpimo, teigiamų emocijų, bet dar ir fizinę paramą. Tam mes turime vienytis teikdami tarpusavio pagalbą, ir kiekvienas turi jausti, ką praktiškai duoda jam vienijimasis su kitais.
Juk vis tik mes gyvename šiame pasaulyje. Suprantame, kad integralioje bendruomenėje mums bus lengviau, mes tapsime sveikesni, mažiau sirgsime, lengviau išspręsime įvairias problemas, pakelsime likimo smūgius. Vis dėlto ar galima papildyti tokį psichologinį nusiteikimą materialiojo gyvenimo sutvarkymu?
Ir čia mes ateiname prie kito etapo: ar galime kurti tokias bendruomenes, kurių nariai iš tikrųjų padėtų vieni kitiems? Tam yra įvairių galimybių, kurios priklauso nuo konkrečių sąlygų.
Kiekvienas iš mūsų kur nors dirba, yra kažkokios srities specialistas – padėkime vieni kitiems teikdami pagalbą pagal savo specialybę.
Klausimas. Gali būti, kad žmonės taps priklausomi vieni nuo kitų materialiame lygmenyje, ir tuomet tai sulaikys juos integralioje bendruomenėje?
Atsakymas. Ne. Juos turi sulaikyti pojūtis, kad visiškai nauja bendruomenė kuriama remiantis tuo, kas yra aukščiau mūsų egoizmo: ne konkurencija, o vienijimusi.
Klausimas. Kur yra riba tarp integralios tarpusavio pagalbos ir protekcionizmo, kuris buvo Tarybų Sąjungoje? Jeigu turi ryšių, tai esi žmogus: turi savo stomatologą, savo žmonių parduotuvėje – atsiranda slapta tarpusavio pagalbos bendruomenė.
Atsakymas. Integralioje bendruomenėje mes neužsidarome savyje. Mes norime, kad visi būtų tokie. Kuo daugiau mūsų bus, tuo daugiau dėmesio galėsime skirti vieni kitiems, labiau vieni kitiems padėsime.
Mes – tai organizacija, nesiekianti naudos sau: visiškai savanoriška, suprantanti, kaip šiandien auklėti vaikus, išsaugoti šeimą, būti geros nuotaikos, nepulti į alkoholizmą ir narkotikus, išlaikyti tinkamą dvasią. Jeigu jau gyveni, tai gyvenk komfortiškiau, geroje aplinkoje. Tai galima padaryti be jokių materialinių investicijų, netgi naudojantis tuo, kas yra dabar. Mes galime pasiekti tokių būsenų, kai pamatysime ir materialiąją savo vienijimosi naudą.
Jeigu susivienijame ir veikiame kaip vienas organizmas (bendras pirkimas, bendras vartojimas, bendri apsipirkimo rezervai), tai galime neblogai sutaupyti. Kai kuriems gyventojų sluoksniams tai ypač svarbu. Galima sukurti nereikalingų daiktų sandėlį tarpusavio pagalbai teikti. Tai labai naudinga. Galima organizuoti savo vaikams nemokamus būrelius. Neinvestuojant ypatingų lėšų, galima padaryti tokius dalykus, kurie kitaip kainuotų didžiulius pinigus. Viskas mūsų rankose.

Iš 2013 m. rugsėjo 15 d. TV programos „Kiaurai laiko“

Daugiau šia tema skaitykite:

Pasitikėti vienas kitu, o ne pinigine

Sujungti vienu tinklu

Komentarų nėra

Komentarai


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/kabala/domains/laitman.lt/public_html/wp-content/themes/disciple/comments.php on line 96

Leidžiamos HTML žymės: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>