Laisvė nuo likimo kaprizų

Dvasinis darbas, Valios laisvė

Klausimas: Ar yra ryšys tarp žmogaus valios laisvės ir sėkmės?
Atsakymas: Iš vienos pusės, žmogaus sėkmė nulemta. Kiekvienas gimsta skirtingomis aplinkybėmis ir su skirtingais gabumais. Juk jeigu gimiau su tam tikromis savybėmis, tai jos jau lemia mano kelią galutinio išsitaisymo link. Tai priklauso nuo mano gimimo vietos ir daugybės kitų man nepavaldžių veiksnių.
Nekreipdami dėmesio į sąlygas, kurios nuo mūsų nepriklauso, ir pažvelkime į save tarsi į organizmo ląsteles: kiekviena iš jų turi savo paskirtį ir likimą. Ar galime paveikti visa tai, kas liko? Ar pasitelkę valios laisve, t. y. galimybę išsitaisyti, galime tapti visiškai lygūs su kitais?
Vienas gimė sumanus, antras – kvailas, trečias –  turtingų šeimoje, ketvirtas – išsilavinusių, penktas – batsiuvio sūnus, ir tęs tėvo amatą ir t. t. Visi absoliučiai skirtingi. Bet jeigu žmogų žadina iš aukščiau, t. y. prabunda jo taškas širdyje, tai taip jis prilygsta kitiems.
Visi kieno taškas dar miega yra nevienodi: kaip liūtas, katinas ir pelė. Negyvojoje, augalinėje ir gyvūninėje gamtoje visi skirtingi. Bet žmogiškoji pakopa nustato lygybę tarp visų žmonių ir ne tik: negyvasis, auglinis ir gyvūninis lygmenys įsijungia į žmogų ir taip susilygina.
Visa tai įmanoma dėl žmogui duotos valios laisvės, kuria jis neutralizuoja gamtos jam paruoštą likimą. Valios laisvės požiūriu kiekvienas turi sąlyginai tokį patį darbą. Niekas neturi jokių privilegijų.
Gali atrodyti, kad vieniems reikia nedidelės pastangos, kad patektų į dvasinį pasaulį, o kitiems to nepakanka. Nežinome, nuo ko tai priklauso. Negalime remtis praėjusiais gyvenimais, visa žmogaus istorija, visu tuo, kas su juo buvo ir bus. Tačiau visa tai kaupiama ištaisytos būsenos pakopoje – Begalybės pasaulyje. Mes to nežinome, todėl sunku pamatuoti kiekvieno darbą.
Štai kodėl pasakyta: „Daryk viską, kas tavo jėgoms“.

Iš pamokos pagal Knygą Zohar. Įvadas. 2013 10 13

Daugiau šia tema skaitykite:

Nuo ko prasideda žmogus?

Išvien su Kūrėju

Komentarų nėra

Komentarai


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/kabala/domains/laitman.lt/public_html/wp-content/themes/disciple/comments.php on line 96

Leidžiamos HTML žymės: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>