Egoizmo magija

Dvasinis darbas, Kabala ir kiti mokslai, Realybės suvokimas

Rojus ir pragaras
Klausimas. Jūs sakote, kad užkerėjimas yra psichologinis reiškinys. O kaip tada kerai veikia tuos, kurie nė nežino, kad yra užburti?
Atsakymas. Taip pasaulyje veikia žmogaus noras, nukreiptas į kitus. Juk mūsų norai ir sudaro tą jėgų tinklą, kuris mus visus veikia. Mano požiūris į aplinkinius ir pasaulį – tai ir yra mano jėga, veikianti bendroje sistemoje.
Klausimas. Vadinasi, kerėjimas – tai žmogaus noras, nukreiptas, kad kažkam pakenktų arba padėtų?
Norai veiksmingi, tačiau kam juos vadinti kerėjimu? Žmogus veikia bendrame jėgų tinkle, tas tinklas yra tarp mūsų. Jis labai sudėtingas, kiekvienas iš mūsų – tai kompleksas neištaisytų, blogųjų, jėgų, kurios vadinamos egoizmu. Ir šias jėgas turime ištaisyti iš blogų į geras, t. y. artimųjų labui.
Kitaip sakant, nuo troškimo „gauti, imti iš kitų kaip galima daugiau“, turime pereiti prie „davimo visiems“. Pagrindinis kabalos principas skamba taip: „Pamilk artimą, kaip pats save“. Tada mūsų ryšiai taps teigiami. Visos jėgos, kurias turime, turi tarnauti kitiems, – taip sukuriamas teigiamų jėgų tinklas.
Pradėdami jį kurti, patenkame į gėrio pasaulį – „rojaus sodą“. Taigi, „rojus“ yra būsena, kai žmogus galvoja, kaip būti naudingam kitiems. Tada jis tikrai atsiduria „Edeme“.
Ir atvirkščiai, „pragaras“ – kai mes vienas kito nekenčiame ir dėl to esame nelaimingi.
Kaip apsisaugoti nuo negatyvo?
Klausimas. Jeigu kas nors per bendrą tinklą nukreipia prieš mane blogas jėgas, ar galiu nuo to apsisaugoti?
Atsakymas. Taip, sukeldamas teigiamų jėgų veikimą.
Klausimas. Į ką jas nukreipti?
Atsakymas. Į visus. Tarkime, aš nežinau, kas siunčia man negatyvą, – nesvarbu. Mano pozityvas, teigiamas požiūris į kitus, tampa mano skydu, kuris sulaiko blogas jėgas.
Mechanizmas paprastas: aš esu pažeidžiamas tik tada, kai esu egoistiniuose noruose, kai rūpinuosi tik savimi. Jeigu aš visiems duodu, pridedu, dovanoju, dalinu, myliu – man pakenkti neįmanoma: aš nepažeidžiamas, nes gyvenu kituose.
Tai labai stipri psichologinė apsauga. Todėl, kaip man besistengtų pakenkti, – nepavyks.
Taip elgdamasis aš neutralizuoju visus kenkėjus. Juk esame bendroje sistemoje, kurioje savo nuoširdžiu požiūriu į žmoniją, noru visiems daryti gera pritraukiu į tinklą teigiamą jėgą, kuri nukenksmina visą į mane nukreiptą negatyvą. Niekas negalės daryti žalos kitiems, niekas net nepradės to daryti. Taip sudaryta sistema ir Tora, o kabalos mokslas mums ją paaiškina. Taigi matome: jeigu žmogus neša gėrį kitiems, tai blogis jo nepasiekia.

Iš 2015 m. sausio 18 d. 502-ojo pokalbio apie naująjį gyvenimą

Daugiau šia tema skaitykite:

Anapus antgamtiškumo

Kur mistika, o kur mokslas?

Komentarų nėra

Komentarai


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/kabala/domains/laitman.lt/public_html/wp-content/themes/disciple/comments.php on line 96

Leidžiamos HTML žymės: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>