
Klausimas. Kam reikalingas visas istorinis ir žmonių visuomenės vystymosi procesas, jei šis materialusis pasaulis tėra iliuzija?
Atsakymas. Šiam materialiajam pasauliui suteikta gili prasmė. Tik gyvendami jame, įgyjame supratimą, kad mūsų materialusis vystymasis priėjo akligatvį.
Suvokiame, kad vystėmės neteisingai ir toliau judėti ta linkme nebegalime, juk mūsų egoizmas veda į bedugnę, į pražūtį.
Yra toks mūsų noro mėgautis vystymosi etapas, kurį turime pereiti ir išsiaiškinti čia – šiame pasaulyje. Egoizmas atskleidžia mums savo baigtinumą, pasmerktumą, betiksliškumą. Visa tai turime išgyventi ir išjausti.
Šis pasaulis labai svarbus, visi mūsų vidiniai pokyčiai vyksta gyvenant šiame materialiame pasaulyje. Be to, vyksta ir tokie materialūs pokyčiai, kurių nejaučiame.
Sunku paaiškinti, kaip jaučiame tikrovę, mirus kūnui. Juk mums atrodo, kad viską jaučiame kūnu – bet tai netiesa. Kūnas – tai tik viena iš mūsų iliuzijų.
Iš 2015 m. birželio 21 d. pamokos pagal straipsnį „Pasaulis“
Daugiau šia tema skaitykite:
