Kaip perteikti žinias apie dvasinį pasaulį?

Kabala

Klausimas. Kodėl negalima būtų aprašyti dvasinio pasaulio gražiai, kad mes galėtume suprasti, ar verta jo siekti?
Atsakymas. Esmė ta, kad dvasinio pasaulio neįmanoma aprašyti, nes visos jo savybės ir suvokimas neatitinka mūsų dabartinių norų. Dvasinio pasaulio dėsniai visiškai nesutampa su mūsų pasaulio dėsniais.
Dėl to kabalistai aprašo aukštesnįjį pasaulį ypatinga kalba – šakų kalba,  kuri nėra skirta aiškinimams, nes mes vis tiek negalėsime net įsivaizduoti to pasaulio, nupiešti jo savo egoistinėmis savybėmis.
Pavyzdžiui, tavo kompiuteryje yra viena programa ir staiga tu gauni į savo elektroninį paštą laišką, parašytą kita programa, kurios neturi. Kad ir ką darytum, negalėsi perskaityti šio pranešimo.
Vietoj jo atsidarys nesuprantamos informacijos įrašas įvairiausių simbolių pavidalu. Tu nesuprasi, ką tau atsiuntė, negalėsi to įsisavinti.
Lygiai tas pats ir čia. Kabalistai kažką pasakoja mums apie aukštesnįjį pasaulį, o mes žiūrime į juos kaip gyvūnas į žmogų. Kad juos suprastume, turime įgyti aukštesniojo pasaulio savybę ir tada taps aišku, ką jie nori perteikti.

Iš 2015 m. spalio 11 d. pamokos rusų kalba

Daugiau šia tema skaitykite:

Kabalistinių knygų paslaptis

Sąvokos ir kalba

Šaka ir šaknis

Komentarų nėra

Komentarai


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/kabala/domains/laitman.lt/public_html/wp-content/themes/disciple/comments.php on line 96

Leidžiamos HTML žymės: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>