Kančios skiriasi

Dvasinis darbas

Klausimas. Dėl ko kūrėjas sukūrė mirtį, kančias? Ar negalėjo iš karto visiems laikams sukurti žmogų su altruistinėmis savybėmis?
Atsakymas. Tuomet žmogus būtų amžinas gyvūnas, vadinamasis angelas. O žmogus sukurtas tam, kad savarankiškai pasiektų aukštesnįjį lygmenį, ir todėl kenčia.
Klausimas. Ar tikrai be kančios žmogus negali sau užduoti klausimo apie gyvenimo prasmę?
Atsakymas. Ne, negali. Tačiau kančių būna skirtingų. Galima kentėti dėl meilės. Kaip sakoma „mylėjo ir kentėjo‘‘: mėgo pinigus ir kentėjo dėl jų trūkumo.
O galima kentėti, siekiant suvokimo, amžinybės, tobulybės, kuri būtų absoliuti ir objektyvi. Ne pavartojus narkotikų, o išvystant ir ištobulinant tokius pojūčius – tarsi instrumentus, kurie leistų įsitikinti, kad iš tikrųjų išgyveni amžinybės ir tobulumo būseną.

Iš 2015 m. spalio 25 d. pamokos rusų kalba

Daugiau šia tema skaitykite:

Kodėl aš kenčiu?

Linkstu duoti

Kančia kaip pakėlimo trigeris

Komentarų nėra

Komentarai


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/kabala/domains/laitman.lt/public_html/wp-content/themes/disciple/comments.php on line 96

Leidžiamos HTML žymės: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>