Gyventi ir mėgautis, I d.

Egoizmo vystymasis

Didžiausias malonumas mažiausiomis pastangomis

Klausimas. Kokia jėga, kabalos mokslo požiūriu, varo visą visatą? Kas verčia pasaulį suktis?
Atsakymas. Pasaulyje egzistuoja tik dvi jėgos. Viena jėga – tai noras patirti malonumą, prisipildyti.
Ji būdinga kiekvienam kūriniui, pradedant mažiausia atomo dalele, bet kuriai molekulei, visiems šio pasaulio objektams: negyvajai gamtai, augalijai, gyvūnijai, žmonėms.
Norai – tai medžiaga, iš kurios padaryta kūrinija, įskaitant mintį, fizinę materiją. Visas pasaulis – tai noras gauti malonumą, išsaugoti savo gyvybę, padaryti savo egzistavimą kiek galima patogesnį ir malonesnį. Sąmoningai ar nesąmoningai, mes kiekvieną sekundę siekiame šio tikslo.
Troškimo gauti malonumą energija palaiko materiją. Jeigu medžiaga kontaktuoja su Šviesos jėga, su gyvenimo energija, ji jaučiasi patenkinta, pripildyta, pusiausvyra, išgyvenanti pačią maloniausią ir geriausią būseną.
Malonumo troškimo jėga verčia veikti ir kiekvieną žmogų – tokį patį malonumo troškimą, tik žmogus dar geba apskaičiuoti, kaip geriau elgtis, kad pajaustų malonumą ateityje: po dienos, po mėnesio, gyvenimo pabaigoje ir net po mirties.
Visa mūsų materija funkcionuoja tik pagal vieną formulę: „Patirti didžiausią malonumą, įdedant mažiausiai pastangų“. Tačiau kiekvienas patiria malonumą, priimtiną jo charakteriui, iš skirtingų šaltinių: vienas nori pasotinti savo skrandį, kitas – protą, trečias – jausmus.
Egzistuoja trys kūno pripildymai, būdingi ir gyvūnams: maistas, seksas, šeima. Papildomas, tiktai žmogui priimtinas pripildymas yra turtas, garbė, žinios. Daugiau nieko nėra, viskas įeina į šią klasifikaciją.
Ką žmogus bedarytų, jį motyvuoja tiktai malonumas. Dėl šito nėra jokių abejonių, mes neturime galimybių elgtis kitaip. Kiekvienas siekia patirti kuo daugiau malonumo arba išvengti kančių.
Nieko negalima padaryti prieš šitą įstatymą, kuris yra mūsų materijos pagrindas – tokie gimėme ir egzistuojame. Visi mes – egoistai, norintys mėgautis kiekviena savo egzistavimo akimirka praeityje, dabartyje ir ateityje.
Kiek žmogus gauna malonumo, panaudodamas kitus, tai jau priklauso nuo jo auklėjimo, baimės būti nubaustam, aplinkos įtakos. Šiuo pagrindu jis apsiskaičiuoja: ar verta vogti, kad taptum turtingas, ar netgi žudyti, jei už tai pateksi į rojų, kaip teigia chasidai. Bet, iš esmės, kiekvieno išskaičiavimo, kiekvieno planuojamo veiksmo tikslas – malonumas.
Taip elgiasi ne tiktai žmogus, bet visa kūrinija: ieško didžiausio malonumo su mažiausiomis pastangomis. Taikant šią formulę, galima neklystamai nuspėti kiekvienos dalelės ir kiekvieno kūrinio elgesį.

Daugiau šia tema skaitykite:

Evoliucijos tikslo atskleidimo išvakarėse

Mes ir kaip mus valdo

Pradėkite naują gyvenimą!

Komentarų nėra

Komentarai


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/kabala/domains/laitman.lt/public_html/wp-content/themes/disciple/comments.php on line 96

Leidžiamos HTML žymės: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>