Senojo pasaulio atgimimo link

Ekonomika ir pinigai, Krizė, globalizacija

Klausimas. Nūdienos ekonominė sistema nepatenkina žmonių poreikių. Daugiau nei pusė planetos gyventojų gyvena sunkiomis ekonominėmis sąlygomis ir tik vienas milijardas naudojasi visomis gėrybėmis.
Negana to, ekonominis vystymasis – kapitalistinės civilizacijos pagrindas – iš esmės sustojo.
Tačiau greta egzistuoja kitokio tipo ekonomika, pavyzdžiui, robototechnika, dirbtinis intelektas ir t. t. Ar galima teigti, kad tai  – naujos ekonomikos pagrindas? Kaip atrodys ekonomika po perėjimo į naujosios žmonijos fazę?
Atsakymas. Manau, kad perėjimas bus būtent fazinis – kokybiškai naujas. Svarbu ne ekonomika ir ne ekologija, o tai, kad žmonija egzistuos pagal naujus principus, kitame lygmenyje.
Išorinę erdvę suvoksime ne penkiais žemiškais, egoistiniais jutimo organais, kuomet supantį pasaulį juntame savo viduje. Tai yra, kokį dabar jį matome, tokį vaizduojamės savo viduje.
Tarpusavyje vienydamiesi, vystysime jutimus, kurie perduos pasaulio, nesančio mumyse, nefiltruojamo mūsų materialių jutimo organų, vaizdą. Juk būtent dėl to dabar pasaulis mums atrodo toks siauras, blausus, ribotas.
O naujasis pasaulis – visiškai kitoks. Tai jėgų ir savybių, o ne objektų ir reiškinių, atsispindinčių mūsų egoistinėje vaizduotėje, pasaulis. O tada, suprantama, ekonomika ir kultūra bei visas mūsų gyvenimas įgis visiškai kitą, nežemišką prasmę.
Tapsime būtybėmis, kurioms nereikės jokių materialių gėrybių, savybių, išorinių atributų ir t. t. Maitinsimės energija, gaunama iš sinergetikos, tarpusavio sąveikos, teigiamų ir neigiamų Gamtos jėgų, tarp kurių egzistuosime, pusiausvyros.
Kitas žmonijos lygmuo – ne materialusis, o minčių, ketinimų, energijų lygmuo. Todėl nemanau, kad iš mūsų ekonomikos, ekologijos ir visuomenės kas nors liks. Turime atgimti. O šio atgimimo esmė – išeiti iš savęs ir suvokti pasaulį už savo ribų.
Komentaras. Kitaip tariant, nėra prasmės kalbėti apie tolimesnį technologijų vystymą…
Atsakymas. Nėra. Visa tai atmirs, praras prasmę. Dabar mūsų galimybės praktiškai neribotos. O kam mums jos? Vienintelė sritis, kurioje žmonija pažengė – tai kančios.
Todėl visa gerovė, kurią įgijome dėl ekonominių ir technologinių galimybių, mūsų nedžiugina. Nebejaučiame jokio tos gerovės poreikio. Žmonės vartoja narkotikus, kad užsimirštų, nenori tuoktis, gimdyti vaikų. Žmogus tarsi šaukia savo viduje: „Palikite mane ramybėje su savo technologijomis. Manęs nedomina šis pasaulis!“
Tikiuosi, kad žmonėms pateiksime atsakymą, dėl ko jie iš tikrųjų egzistuoja. Pirmiausia, žmonija privalo tai išgirsti ir suprasti, o po to galvoti, kaip kurti naują gyvenimą. Kitaip nesinori gyventi.

Iš 2015 m. lapkričio 29 d. pokalbio su Michaeliu Laitmanu

Daugiau šia tema skaitykite:

Pasaulio griūtis

Kokybinis šuolis į naują pasaulį

Optimalioji ekonomika

Komentarų nėra

Komentarai


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/kabala/domains/laitman.lt/public_html/wp-content/themes/disciple/comments.php on line 96

Leidžiamos HTML žymės: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>