Egoizmas ir yra virusas

Egoizmo vystymasis, Krizė, globalizacija, Sveikata

каббалист Михаэль ЛайтманKlausimas. Pačioje epidemijos pradžioje žmonėms buvo leista rinktis iki 5000 žmonių, po to iki 2000 žmonių, po to – 500, 100, 10. O šiandien negalima susiburti ir dešimčiai. Kitaip tariant, gamta prievarta mus atskiria, bet kokiu tikslu? Kas bus toliau?
Atsakymas. Kabaloje sakoma: „Nusidėjėlių susirinkimas – bloga jiems ir bloga pasauliui. O nusidėjėlių atitolimas – gera jiems ir geria pasauliui.“
Klausimas. Kokia yra mūsų nuodėmė?
Atsakymas. Ta, kad iš pat pradžių gimėme su nuodėme. Ir tai nėra religinės frazės. Žmogaus prigimtis nuodėminga, nes jis egoistas ir galvoja tik apie save, kaip padaryti sau geriau, o kitam blogiau. Viską pažįstame lygindami. Žmogus gyvena tuo, kad nuolat lygina savo asmeninę būseną su kitais.
Todėl žmonių atskyrimas, iš principo, silpnina pavydą, pavyduliavimą ir taip ramina visuomenę. Juk kiek visuomenė yra draugiška, tiek žmonės gali suartėti. O kiek ji egoistinė, tiek žmonės turėtų nutolti tarpusavyje.
Klausimas. Kitais žodžiais tariant, gamta mus sukūrė egoistais, ir mums kaip ir nėra jokių pretenzijų?
Atsakymas. Taip. Toroje sakoma: „Aš (Kūrėjas) sukūriau egoizmą“. Tyrinėdami gamtą, matome, kad visų dalių trauka ir atitolimas, visi gamtos dėsniai grįsti egoistinėmis materijos savybėmis.
Klausimas. Taigi, jei tinkamai nenaudojame savo egoizmo, tai gamta generuos visokius virusus ir įvairiausius kataklizmus, kad įsisąmonintume būtinybę ištaisyti ego. Kitaip tariant, egoizmas yra tas pats virusas?
Atsakymas. Kiekvieną akimirką norime gauti maksimalų malonumą, o dar geriau, jei jis kitų sąskaita. Visa mūsų egoistinė prigimtis – tai virusas. Negyvoji, augalinė, gyvūninė gamta ir žmogus yra jo valdžioje ir tik taip reiškiasi.
#262648

Iš 2020 m. kovo 19 d. TV laidos „Koronavirusas keičia tikrovę“

Daugiau šia tema skaitykite:

Virusas nuveda mus nuo bėgimo takelio

Mintys apie koronavirusą III dalis

Koks bus pasaulis po epidemijos?

Komentarų nėra

Komentarai


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/kabala/domains/laitman.lt/public_html/wp-content/themes/disciple/comments.php on line 96

Leidžiamos HTML žymės: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>