Kaip treniruosies?

Krizė, globalizacija, Valios laisvė

Komentaras: Pranašai paprastai kalba apie du įvykių eigos variantus: sunkesnį ir lengvesnį…
Atsakymas: Tarkime, kad tavo sūnus – tinginys ir užsispyrėlis. Proto jis turi, tačiau neturi noro tinkamai panaudoti savo galimybes. Kuo norėtum matyti jį ateityje?
Komentaras: Garsiu futbolo žaidėju.
Atsakymas: Aišku. Šiuolaikinio tėvo svajonė.
Na, atiduodi jį į futbolo mokyklą, tačiau jis tingi, nenori dirbti. Juk iš jo reikalaujama laikytis režimo, reguliariai treniruotis, o naktimis – kietai miegoti, jokių pasilinksminimų. Sportininkų gyvenimas nesaldus, jis neatskiriamas nuo griežto režimo. Žmonės aukoja geriausius metus, kad taptų profesionalais. Dėl to kūnas virsta mašina, veikiančia visu pajėgumu.
Taigi, tavo sūnus nenori treniruotis. Ką gi tau daryti? Juk tu esi tikras, kad būtent futbolas – jo ateitis. Tada imi į rankas diržą.
Kyla klausimas: ar gali mušimas išugdyti futbolininką? Ar jis nukreipia reikiama linkme?
Komentaras: Ne, jam tiesiog skauda.
Atsakymas: Vadinasi, diržas niekuo dėtas. Tačiau „paauklėtas“ sūnus svarsto, kaip jam pasielgti. Jis kenčia nuo diržo ir treniruočių. Kuri kančia didesnė, o kuri – mažesnė? Egoistinis noras palygina rodiklius ir nusprendžia: jeigu tėvas suteikia daugiau kančių nei treneris, sūnus eina sportuoti.
Futbolo mokykloje jis susitinka su kitais vaikinais ir pamažu pajunta malonumą žaisti. Jei ne, lupi jį, kol įvykdo tavo programą.
Akivaizdu, kad tik kančios priverčia jį veikti. Kaip be jų išsiversti? Juk tinginiai ir užsispyrėliai esame mes patys, kiekvienas iš mūsų. Kalba eina ne tik apie fizinius veiksmus, mes spyriojamės prote ir širdyje, atsisakome imlumo ir jautrumo. Kiekvieną sekundę išsisukinėjame nuo svarbiausio, išsmunkame parūkyti, miegame atviromis akimis.
Kaip dvasinėms treniruotėms išnaudoti kiekvieną gyvenimo akimirką? Dėl to turime nepaliaujamai stengtis įžiebti save draugų norais, kitaip Kūrėjas siųs smūgius, ir išsibudinsime nuo baimės ir skausmo. Viena iš dviejų. Vienaip ar kitaip, turi įgyvendinti visą programą, juk be jos pritrūksi norų.
Pasirodo, kad turi tik vieną galimybę – išpildyti Kūrėjo norus. Tu įvykdysi juos bet kuriuo atveju, tačiau turi tam du variantus, du kelius. Nuo treniruočių ir pabudimo neišsisuksi, tačiau gali eiti ilguoju kančių keliu, kuriame miegi toli gražu ne kūdikio miegu, arba trumpuoju keliu, kuriame gali greitai realizuoti save, gaudamas papildomą norą, žadinamas aplinkinių. Jie uždega tave, ir tu leki į treniruotę.
Nesvarbu, iš kur atėjai į pratybas – štai tavo teisė rinktis.

Iš 2011 m. gegužės 31 d. pamokos pagal straipsnį „Pasaulis“

Daugiau šia tema skaitykite:

Laisvo pasirinkimo pakopos

Pilnas sankryžų kelias

Venkite loterijos

Komentarų nėra

Komentarai


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/kabala/domains/laitman.lt/public_html/wp-content/themes/disciple/comments.php on line 96

Leidžiamos HTML žymės: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>