1,7 trilijono dolerių, skirtų karui

Krizė, globalizacija

Klausimas. 2015 metais pasaulio karinės išlaidos pasiekė 1,7 trilijono dolerių. Penketas šalių, kurių išlaidos didžiausios, pasiskirstė taip: pirmoje vietoje – Amerika, po to Kinija, Saudo Arabija, Rusija ir Didžioji Britanija.
Karinę galią stiprina ir Rusijos kaimynės, kurios bijo ginkluotų konfliktų: Estija, Latvija, Lietuva, Lenkija, Rumunija.
Pranešime teigiama, kad karinės išlaidos vis augs. Tačiau kodėl negalima skirti šių pinigų socialinėms reikmėms?
Atsakymas. Tai neįmanoma, nes pasaulį valdo godumas. Valstybės rūpinasi ne šalies saugumu, o tuo, kas vadinama „mano garbė, mano didybė, mano puikybė“. Ir kiekvienos valstybės sava puikybė – Rusijos viena, Kinijos kita, Amerikos trečia ir t. t.
Tai tiesiog kvailas nesuvaldomas egoizmas. Deja, tai labai gerai matyti tiek Amerikos, tiek Rusijos elgesyje. Abi valstybės nori parodyti: „Mes pirmos visur! Mes pačios stipriausios.“
Klausimas. Ar galima būtų šiuos pinigus skirti kitoms reikmėms?
Atsakymas. Pirmiausia švietimui ir auklėjimui, t. y. ne karinėms technologijoms, o žmogui lavinti. Tada mes iš tikrųjų labai greitai prieitume prie to, kad žmogus turėtų gyvenimo tikslą, galimybę jį pasiekti.
Mums neprireiktų jokių ginklų! Pakiltume iki lygmens, kuriame visos gamtos jėgos atsiskleidžia be šių mechaninių „barškalų“. O dabar mes vis labiau klimpstame į šią pelkę ir naikiname vieni kitus.
Žmonija nenori girdėti, ką sako kabalos mokslas. Yra daug priešininkų ir jų papirkta žiniasklaida, kuri stengiasi apjuodinti šį mokslą. Gaila, bet labai sunku perteikti žmonėms tikrąjį žmonijos raidos tikslą.
Nieko gero iš to neišeis, jei tik mes neatversime pasauliui akių. Turime išaiškinti, kad pati mūsų vystymosi tendencija turi būti kitokia, ir žmogus privalo tai išspręsti. O jeigu jis to nepadarys remdamasis sveiku protu ir siekiu suvokti Gamtos tikslą, tai bus atvestas į galutinį raidos tikslą kančiomis, per baisius pasaulinius karus.

Iš 2016 m. balandžio 6 d. TV laidos „Naujienos su Michaeliu Laitmanu“

Daugiau šia tema skaitykite:

Sprendimas – tarp mūsų

Dabartinės krizės be karo įveikti neįmanoma

Tegul kitas smūgis būna meilė

Komentarų nėra

Komentarai


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/kabala/domains/laitman.lt/public_html/wp-content/themes/disciple/comments.php on line 96

Leidžiamos HTML žymės: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>