Laimėjimas – nauda ar žala?

Valios laisvė

каббалист Михаэль ЛайтманKomentaras. JAV dvidešimtmetis Floridos gyventojas išlošė loterijoje 451 milijoną dolerių – vieną iš didžiausių laimėjimų per visą istoriją. Koks kabalos požiūris į panašius atvejus? Atsitiktinumas? Aplinkybių sutapimas? O jei ne, tai ką lydi sėkmė?
Atsakymas. Iš tikrųjų, atsitiktinumų nebūna. Egzistuoja iki pat smulkiausių detalių tiksli mūsų pasaulio valdymo sistema. Ji vadinama „aukštesniuoju pasauliu“.
Ji valdo žmoniją tam, kad kiekvieną žmogų – jo noruose – galiausiai pakeltų į aukštesnį lygmenį. Čia slypi kiekvieno iš mūsų ir visų vystymosi programa.
Pagal šią programą egzistuoja didžiulis kiekis komandų, kurios duodamos kiekvienam iš mūsų kiekvieną akimirką. Dalį mes suvokiame ir atliekame instinktyviai, dalį – nesąmoningai arba sąmoningai. Daugelį iš jų praleidžiame, negalėdami atlikti, bet vis tiek jos pereina per mus tam tikru būdu ir formuoja, vysto mus.
Kažkas miršta kančiose, o kažkas išlošia milijonus arba tiesiog gyvena visą gyvenimą, nematydamas, nejausdamas jame nieko bloga. Kodėl taip?
Esmė ta, kad mes nesuvokiame aukštesniojo „kompiuterio“ darbo. Tai aiškina kabalos mokslas, tačiau iš tikrųjų pažinti, suvokti šią programą galima tik pakilus į valdymo sistemą.
Juk net mūsų asmeninio kompiuterio programų veikimą paaiškinsi ne iš karto. Ką jau kalbėti apie viską apimančią programą, kuri palaipsniui sujungia mus į vieną visumą ir išryškina tai, kas kol kas nematoma ir vadinama „siela“.
Aukštesniąją valdymo sistemą reikia rimtai ištirti. Ji viską nustelbia savo unikalumu, logika, absoliučiomis tarpusavio sąsajomis ir harmonija. Susipažindamas su ja žmogus jaučia didžiulį malonumą – juk ji pripildo jį didybe ir tobulumu.
Tada keičiasi ir pats „sėkmės“ suvokimas. Kabalistams „sėkmė“ yra tai, kad jie atskleidžia ateities pasaulį, savo būsimas būsenas ir priartina jas. Dėl to, iš tikrųjų, ir reikalinga kabala. Ji kalba apie tai, kad nėra pomirtinio pasaulio, kad savo ateities pasaulį kiekvienas turi gauti, įsisavinti jau dabar, šiame gyvenime.
Mes gyvename žemiausiame, „blausiausiame“ pasaulyje, kol atskleisime jame aukštesnįjį meilės ir davimo pasaulį. Į jį nepapulsi su laimingu bilietu. Nėra jokių nuolaidų, loterijų, atsitiktinumų. Kiekvienas žmogus turi ieškoti, dėti pastangas, ir apdovanojimas bus ne doleriai, o jaudinančio dvasinio kilimo pakopos.
Šiame kilime visi lygūs, niekas neturi išankstinės pirmenybės. Kabalos mokslas teigia, kad duomenis tam turi visi.
#224345

Iš 2018 m. sausio 16 d. TV programos „Naujienos su Michaeliu Laitmanu“

 

Komentarų nėra

Komentarai


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/kabala/domains/laitman.lt/public_html/wp-content/themes/disciple/comments.php on line 96

Leidžiamos HTML žymės: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>