Klausimas. Sergant koronavirusu mirštama sustojus kvėpavimui, nes trūksta dirbtinio kvėpavimo aparatų. Dabar gydytojai susiduria su profesiniu–socialiniu pasirinkimu: ką prijungti.
Įsivaizduokite, kad esate gydytojas. Jūs turite jauną ir seną pacientą, turtingą ir vargšą, garsų ir nežinomą elgetą, su minia artimųjų ar vienišių, ir jums reikia vieną atjungti, o kitą prijungti.
Ką galėtumėte patarti iš kabalisto, išmanančio gamtos dėsnius, pozicijų? Kaip gydytojui pasirinkti? Juk nėra tikslių nurodymų.
Atsakymas. Kaipgi nėra? Jei gydytojai davė Hipokrato priesaiką, ten viskas aiškiai apibrėžta.
Klausimas. Sakoma, kad gydytojų psichologinės traumos yra panašios į situaciją mūšio lauke…
Atsakymas. Žinoma. Jeigu priešais jus guli žmogus, o jūs priimate sprendimą dėl jo gyvenimo ar mirties, tai jums yra didelė problema, didelis krūvis. Manau, pirmiausia reikia išgelbėti jaunus ir potencialiai sveikus.
Klausimas. Vadinasi, nesiremti principu: kas atvyko anksčiau, tas pirmas eilėje?
Atsakymas. Ne. Jei eilėje operuotis laukia 200 žmonių, iš kurių 150 senukai, o likusieji dvidešimtmečiai, tai, žinoma, turėčiau užsiimti jaunais žmonėmis, o likusiems tik palengvinti kančias. Tai ne tik mano asmeninė nuomonė. Taip nurodyta kabaloje.
Klausimas. Net jeigu į mane kreipėsi mano giminaitis, turėčiau pirmenybę teikti jaunam pacientui, o ne savo pagyvenusiam giminaičiui?
Atsakymas. Tai jau kitas klausimas. Jei pacientas buvo atvežtas pas jus iš jūsų gimtojo kaimo, miesto ar kitos šalies, sakoma, kad pirmiausia turėtumėte pasirūpinti tais, kurie jums artimesni. Taip pasakyta Toroje.
#263137
Iš 2020 m. kovo 19 d. TV laidos „Koronovirusas keičia tikrovę“