Atversta gamtos knyga

Kabala ir kiti mokslai, Krizė, globalizacija, Sveikata

каббалист Михаэль ЛайтманKaip kabala aiškina kritinę koronaviruso situaciją, kuri šiandien apėmė visą pasaulį?
Kabala, visų pirma, yra mokslas, tyrinėjantis gamtą. Vystydamasis žmogus vis daugiau sužino apie ją.
Yra toks ypatingas žmogaus vystymosi etapas kūrinijoje, kai jis suvokia, kad visa kūrinija – negyvoji gamta, augalinė, gyvūninė ir žmonės – egzistuoja kaip viena integrali sistema, kurioje visi susiję su visais.
Jei mūsų integralus tarpusavio ryšys yra geras, pastovus, jei palaikome vienas kitą, tai pradedame jausti šią sistemą ir bendrą programą, bendrus visatos dėsnius. Dėl to mes galime geriau suprasti gamtą.
Kabala – tai praktinis mokslas. Kuo stipriau mes galime suartėti, įveikdami gamtos jėgas, kurios stengiasi mus atitolinti, tuo geriau suprantame dėsnius ir gamtos reiškinius bei galime organizuoti geresnį, gilesnį ir didingesnį gyvenimą.
Mes žinosime, kas su mumis vyksta, suprasime savo praeitį ir ateitį, pakildami aukščiau gyvenimo ir mirties, atskleisdami visą gamtos žemėlapį, kuris pradėjo skleistis beveik prieš šešis tūkstančius metų pirmiesiems kabalistams, gamtos tyrėjams.
Pagalvokime, kas būtent išvedė žmogų iš gyvūninio lygmens, atskirdamas jį nuo beždžionės: žmogaus egoizmas, verčiantis visa pavergti savo naudai. Gyvūnas gyvena, vartodamas tik tai, kas reikalinga, kad išgyventų ir pratęstų giminę, ne daugiau. Žmogus nori viską suimti ir valdyti visą visatą.
XXI amžiuje ir ypač pastaruoju metu mūsų egoizmas auga eksponentiškai, didėdamas kiekvieną dieną. Ir dėl to mums reikalingas kabalos mokslas, kuris padeda mums subalansuoti mūsų santykius.
Juk, viena vertus, mes norime labiau nutolti vienas nuo kito, o kita vertus, valdyti visus. Todėl būtent šiandien atsiskleidžia kabalos mokslas ir turime pareigą mokyti jos visus žmones, kad visi žinotų, kaip mums teisingai sąveikauti tarpusavyje.
Kabala suteikia mums galimybę pritraukti pozityvią gamtos jėgą, juk dabar mes atskleidžiame tik negatyviąją jėgą: kiekvienas atstumia kitus arba išnaudoja.
Kabala moko, kad gamtoje paslėpta teigiama jėga, kurią galima pritraukti ir naudoti kaip papildymą neigiamai jėgai. Ir tada šių dviejų jėgų padedami galėsime teisingai dirbti. Kitaip visą laiką einame vien kaire linija, kaip vienu bėgiu vietoj dviejų.
Šiandien atsiskleidžia kabalos mokslas, kad padėtų mums pritraukti iš gamtos pozityvią jėgą. Mes negalime laukti, kol ši jėga pati atsiskleis. Tai neįvyks savaime!
Tik jei mes panorėsime būti susiję, artimi vienas kitam, suprasime savo priklausomybę, pradėsime dirbti su savo protu ir širdimi labiau integruota forma, tada atskleisime teigiamą vienybės jėgą ir sukursime tarp mūsų naujus santykius: ne kenkdami žmogui, o jo naudai.
Koronaviruso epidemija verčia mus dar labiau atitolti vienas nuo kito. Ar tai neprieštarauja kabalos dėsniams, kurie kviečia mus suartėti? Bet kabala – tai mokslas, kaip fizika, aiškinanti mums pasaulio dėsnius. Ji yra tarp mūsų, tereikia tik įsigilinti, kad suprastume.
Koronavirusas – tai gamtos reakcija į tai, kad žmonių visuomenė nesugeba palaikyti pusiausvyros. Mes norime suartėti tik dėl to, kad negailestingai išnaudotume vienas kitą.
Ir todėl atsiskleidžia jėga, vadinama „koronavirusu“, ir atitraukia mus. Juk pabudiname gamtoje tokias jėgas, kurios tampa naikinančiomis. Jei mes ir toliau tai tęsime, tai su žmonija bus baigta.
Todėl tarp mūsų įsiterpia koronavirusas ir suteikia mums laiko bei vietos pamąstyti, kaip teisingiau organizuoti žmonių bendruomenę ir santykius, kad atitiktų bendros integralios gamtos dėsnius. Juk kitaip viską sugriausime!
#262479

Iš 2020 m. kovo 25 d. pokalbio su Davidu Bliumenfeldu

Daugiau šia tema skaitykite:

Koronavirusas – gamtos bumerangas

Gamta kreipiasi į mus per koronavirusą

Už ką gamta mus baudžia koronavirusu?

Komentarų nėra

Komentarai


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/kabala/domains/laitman.lt/public_html/wp-content/themes/disciple/comments.php on line 96

Leidžiamos HTML žymės: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>