Į laimę vienu šuoliu

Kabala ir religija

Klausimas. Japonų patarlė sako: „Nelaimės pavers tave brangakmeniu“. Kaip Jūs tai pakomentuotumėte?
Atsakymas. Tai – samurajų filosofija, juk kalbama apie kančių kelią. Aš manau, kad mums tai visiškai nereikalinga, mes eisime savo keliu. Kam mums siekti laimės per kančias? Galime iškart, žydiškai, įšokti į ją.
Tiesa, kol kas mums tai nepavyksta, nes nenorime įsiklausyti į tą metodiką, kurią gavome prieš tūkstančius metų. O ji mus gali atvesti į laimę vienu šuoliu.
Komentaras. Vis dėlto, kai Jūs turėjote problemų su sveikata, Jūsų mokytojas sakė, kad pavydi Jums, kadangi mato tame ženklą, kad Jūs žengiate pirmyn.
Atsakymas. Žinoma, per kančias žmogus tampa geresnis, nes kančios veikia prieš egoizmą, kuris visą laiką siekia mėgautis, ir todėl kaip priešprieša jam susikuria kita gyvenimo tyrinėjimo ir supratimo sistema. Bet kančios nėra teisingas kelias!
„Jeigu gavai į vieną žandą – atsuk kitą“, „aš atlyginsiu“ – visa tai – neteisinga. Mes turime eiti kitu keliu.
Kabala aiškina viską labai paprastai: „Ir bus gyvybė, ir bus šviesa“. Tai yra Kūrėjas sukūrė gyvenimą ir mirtį, – todėl rinkis gyvenimą. Mes turime visomis jėgomis siekti gėrio, meilės, lengvumo, o ne tyčia įkniubti į kančias.
Kančios mums nereikalingos. Savanoriškai rinktis tremtį, manant, kad nuo mūsų kančių žmonėms bus lengviau, – visiškai neteisinga! Egoizmas tyčia mus į tai įtraukia. Tai ne kabalistinis požiūris į pasaulį, savo istoriją, savo paskirtį.
Kūrėjas laimina mus taika, laime, šviesa, šiluma, bet jokiu būdu ne kančiomis. Juk kenčiantis žmogus nepajėgia laiminti Kūrėjo. Jis negali vienu metu ir verkti, ir sakyti: „Kaip man gera su Tavimi!“. Tai – melas.
Todėl mums negalima vystytis per kančią. Tuo pagrįsta krikščionybė, o iš kabalos požiūrio taško – tai visiškai neteisinga.
Klausimas. Tada, kas tai yra „džiaugtis nusidėjėliais, kurie atsiskleidžia tavyje“?
Atsakymas. Tai reiškia džiaugtis savo ydomis, kurios atsiskleidžia dabar. Bet tu tuo atskleidimu džiaugiesi, o ne kenti dėl jo.
Tai džiaugsmas, kuris kyla iš savo asmeninių savybių, kurios šiuo metu atsiskleidžia, analizės, kai matai, kad jau gali jas ištaisyti. Jeigu tau jau teko jas pamatyti, reiškia, tu jas tikrai ištaisysi.

Daugiau šia tema skaitykite:

Nereikalingos kančios

Kančia kaip pakėlimo trigeris

Linkstu duoti

Komentarų nėra

Komentarai


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/kabala/domains/laitman.lt/public_html/wp-content/themes/disciple/comments.php on line 96

Leidžiamos HTML žymės: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>