Mitų apie kabalą priežastis

Kabala

Klausimas. Kokia daugybės mitų apie kabalą atsiradimo priežastis – gal kalbos sunkumas?
Atsakymas. Problema ta, kad kabalos mokslas naudojasi keturiomis kalbomis. Ir net pačios paprasčiausios kalbos, kuria kabaloje viskas išdėstyta, eilinis žmogus nesupranta.
Bet kai jis ima mokytis pagal ypatingą metodiką, kai mokytojų padedamas pradeda šį bei tą suprasti, šioje kalboje atskleidžia keturis suvokimo aspektus ir išgirsta bei pamato joje vidinę prasmę.
O tas, kas nesimoko, tik tiesiog skaito tekstą, – mato žemiškus pasakojimus, apsakymus,  kartais net paslaptingas pasakas.
Apskritai, Tora (Biblija) parašyta paprasta kalba, ir visi ją supranta taip, kaip parašyta. O iš tiesų joje glūdi slapta, tikrai slapta prasmė, kurią supranta tik kabalistai, tačiau kitam jos atskleisti neįmanoma, tai reikia pamatyti ir pajausti pačiam.
Todėl amžiams bėgant apie kabalą buvo prikurta daugybė mitų. O kabalistai rašė painiai ne vien dėl to, kad siekė kabalos slaptumo, bet ir todėl, kad nebuvo įmanoma aiškiau pavaizduoti to, ką jie jautė ir atskleidė Aukštesniajame pasaulyje. Taip išeina, kad kabala ir pati kalta dėl daugybės ją apipynusių mitų.
Klausimas. Ar kabalistai sąmoningai klaidino žmones?
Atsakymas. Ne, jokiu būdu. Tačiau kabalistai rašė apie pasaulį, kurio mes nežinome, nejaučiame, todėl žmonės ėmė vaizduotis Aukštesnįjį pasaulį panašų į žemiškąjį: su žmonėmis, žvėrimis, visais aplinkos daiktais, – paprastam žmogui atrodo, tarsi viskas vyktų šiame pasaulyje.
Iš tiesų tai visai kitokia sistema, kurią reikia studijuoti.
Kabalistai rašė tiems žmonėms, kurie nori mokytis kabalos ir pakilti į Aukštesnįjį pasaulį. Jiems nebuvo kitos išeities! Viskas taip suplanuota.
Žmogus, atsivertęs kabalos knygą, gali perskaityti visus žodžius, bet nieko nesuprasti. Jei aš, nieko nežinodamas apie Aukštesnįjį pasaulį, skaitysiu apie jį kokią nors frazę, paprasčiausiai nežinosiu, kas tai yra. Nors autorius naudoja mūsų pasaulio žodžius, bet ką jis turi omenyje – man nežinoma.

Iš 2015 m. spalio 4 d. pamokos rusų kalba

Daugiau šia tema skaitykite:

Siela yra kiekviename žmoguje!

Ar visi pajėgūs mokytis kabalos?

Kaip pagerinti savo gyvenimą?

Komentarų nėra

Komentarai


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/kabala/domains/laitman.lt/public_html/wp-content/themes/disciple/comments.php on line 96

Leidžiamos HTML žymės: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>