Vidurinioji klasė smarkiai krypsta į dešinę

Krizė, globalizacija

Komentaras. Visame pasaulyje vidurinioji klasė sparčiai dešinėja. Jų vertybės – tai seniai praėjusių laikų vertybės. Jie ne kosmopolitai, nėra atviri likusiam pasauliui, jų pyktis labai greitai perauga į neapykantą.
Jie mato, kaip tuščiai švaistomi biudžeto milijardai, kurių trūksta, kad būtų galima išspręsti kasdienines problemas; kaip bedarbiams tenka sėdėti ant valstybės sprando.
Tendencija tokia, kad geruoju nesibaigs.
Atsakymas. Jei nesibaigs geruoju, baigsis fašizmu.
Fašizmas – tai didžiausio egoizmo valdžia, kai svarbi tik tauta, kurioje visi susivieniję ir lygūs, nuo pačio žemiausio iki pačio aukščiausio, nors aukščiausias paprastai yra diktatorius ir jo parankiniai, kurie  pildo neva tautos valią, ir tai yra varomoji jėga.
Apskritai, ši struktūra labiausiai vilioja žmones, nes joje nėra biurokratijos, nėra ant valstybės sprando sėdinčios milžiniškos armijos tarnautojų, nėra religijos, nes pats fašizmas tampa religija. Tai uždara visuomenė, ji dirba tik sau. Ir šito nori visi.
Paprastai tokios visuomenės pasiekia aukščiausią egoizmo tašką, įsiplieskia kaip žvaigždės, ryjančios viską.
Pagal idėją tai blogai baigiasi, nes fašistinė visuomenės struktūra visiškai priešinga žmonijos sukūrimo tikslui – pasiekti visuotinę vienybę.
Klausimas. Kas trukdo judėti kūrinijai iškelto tikslo link?
Atsakymas. Tai priklauso nuo žmonių sąmoningumo, supratimo, kad egoistinis vystymasis veda į fašizmą, nacionalsocializmą ir, atitinkamai, į dar vieną pasaulinį karą.
Kabalistai rašo apie dvi tolesnio žmonijos vystymosi galimybes: arba išorinis karas, arba vidinis žmogaus ir visuomenės karas, kai abu keičiasi viduje, veikiami išorinių jėgų.
Niekas negali iš anksto prognozuoti, kaip tai įvyks.
Svarbiausia, kad žmonės, užsiimantys egoizmo ištaisymu, pritrauktų į mūsų pasaulį vadinamąją Supančiąją šviesą – jėgą, kuri tinkamai vysto žmoniją. Jeigu sugebėsime pritraukti pakankamą kiekį Šviesos, pasaulis išvengs karo ir vystysis taikiuoju būdu.

Iš 2016 m. gegužės 29 d. TV programos „Naujienos su Michaeliu Laitmanu“

Daugiau šia tema skaitykite:

Dešinysis radikalizmas Europoje, I dalis

Daugiakultūriškumo vaisiai

Visuotinė vienybė ar nacizmas

Komentarų nėra

Komentarai


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/kabala/domains/laitman.lt/public_html/wp-content/themes/disciple/comments.php on line 96

Leidžiamos HTML žymės: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>