Išskaičiavimų ir naudos verpete

Dvasinis darbas, Egoizmo vystymasis

каббалист Михаэль ЛайтманKlausimas. Vieno egoistinio noro slopinimas kitu yra dvasinis darbas?
Atsakymas. Koks gi tai dvasinis darbas? Tu kaip turguje tik keiti vieną norą kitu, ir viskas.
Pavyzdžiui, man norisi gulėti ant lovos ir žiūrėti futbolą. O žmona sako: „Eik į turgų ir nupirk bulvių“. Aš mąstau, kas man naudingiau: žiūrėti futbolą ar vis tik eiti pirkti bulvių. Jei neisiu į turgų, tai vaikai liks alkani, žmona sukels skandalą, ir man tai atsieis brangiau. Todėl apsiskaičiuoju, kad man geriau praleisti futbolo rungtynes ir eiti nupirkti bulvių.
Mūsų pasaulyje negali būti altruistinių skaičiavimų. Net didingiausi žmogaus proveržiai – visiškai egoistiniai.
Klausimas. Ką reiškia atlikti dvasinį darbą, be egoistinio skaičiavimo? Galite pateikti pavyzdį?
Atsakymas. Mūsų pasaulyje tokio pavyzdžio nėra.
Sakykime, aš pervedu dalį savo atlyginimo badaujantiems Afrikoje. Apie tai niekas nežino. Ir Afrikos gyventojai nežino, kad gauna iš manęs, ir aš niekur su jais nesusipažinsiu, tiesiog ėmiau ir pervedžiau. Tai kodėl aš tai padariau? Iš kur man atsirado energijos ir noro taip pasielgti?
Esmė ta, kad jei mes esame tik egoistinis noras mėgautis, vadinasi, iš savo veiksmų gauname kažkokį malonumą, kitu atveju neturėtume jėgų atlikti nė vieno judesio. Atomas negalėtų suktis, molekulės ir elektronai negalėtų cirkuliuoti mūsų kūne, jei nematytume iš to naudos.
Be to, kuo ši nauda mažiau materiali, pavyzdžiui, psichologinė ar meilės, juo daugiau ji gali suteikti energijos. Pavyzdžiui, kad užsidirbčiau sau maistui ir gerai papietaučiau, galiu sugaišti visą dieną, o tam, kad užsidirbčiau meilę ar kažkam atkeršyčiau, aš pasiruošęs paaukoti visą gyvenimą! Kitaip tariant, išskaičiavimas vyksta atsižvelgiant į noro pobūdį. „Meilė ir badas valdo pasaulį“.
Klausimas. O kas motyvuoja žmogų dvasiniame pasaulyje?
Atsakymas. Taip pat meilė ir badas, tik išskaičiavimas kitas: aš permetu akcentą, svarbą nuo savęs – mylimiausiojo – kitiems – visai žmonijai. Tai suteikia man galimybę pajausti Kūrėją, būti panašiam į Jį.

Iš 2016 m. gruodžio 18 d. pamokos rusų kalba

Daugiau šia tema skaitykite:

Davimo savybės detektorius

Kaip panorėti to, kas svarbiausia

Kaip veikia ištaisymo mechanizmas

Komentarų nėra

Komentarai


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/kabala/domains/laitman.lt/public_html/wp-content/themes/disciple/comments.php on line 96

Leidžiamos HTML žymės: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>