Socialinių neramumų pavojus po koronaviruso

Ekonomika ir pinigai, Krizė, globalizacija, Sveikata

каббалист Михаэль ЛайтманTarptautinė darbo organizacija pareiškė, kad koronavirusas gali panaikinti pusę darbo vietų – tai beveik du milijardai bedarbių. Kaip maitinti du milijardus šeimų be uždarbio?
Jei teisingai organizuosime darbą ir sąžiningai paskirstysime darbo vaisius, tai užteks visiems. Gyvendamas integralioje visuomenėje, žmogus jausis maloniai ir patogiai.
O jei to nepadarysime, virusai vėl mus užpuls, privers sėdėti karantine ir nusineš žmonių gyvybių. Kol nesutiksime su tuo, kad geriau išlikti gyviems ir viskuo dalintis su kitais. Tokia patirtis bus labai sunki.
Daugelyje šalių prasidėjo neramumai: Libane dega bankai, JAV vyksta ginkluotos demonstracijos. Didėja smurto protrūkio pavojus. Egoizmas įžiebia aistras, ne veltui amerikiečiai išpirko visus ginklus.
Dabar jie išeis į gatves ir pirmiausiai suves sąskaitas su vyriausybe. Dėl didžiulių sumų, kurios gavus vyriausybės palaiminimą pereina į oligarchų kišenes, vyks rimti aiškinimaisi.
Žinoma, vienodam paskirstymui pirmiausia reikalingas naujas, socialesnis mąstymo būdas, kurį reikia išugdyti. Visiems turėtų būti aišku, kad jei nepriartėsime vienas prie kito, netapsime geresni, dėl rimtų smūgių, gamtos ir žmonių sukurtų katastrofų būsime priversti vis labiau tolti vienas nuo kito.
Kas gali paskatinti žmones mąstyti socialesne, integralesne linkme ir jaustis priklausomus vienas nuo kito? Smūgių, kančių, ligų ir mirties akivaizdoje visi norės įsiklausyti ir sutikti, kad mūsų pasaulis tapo integralus, uždaras ir nėra galimybės nuo jo pasislėpti.
Todėl ir mes esame įpareigoti panašiai elgtis vienas su kitu, kad visi būtų lygūs ir jaustųsi tarsi vienoje bendroje šeimoje.
Negalima tikėtis, kad koronavirusas greitai išnyks. Jei ne šis virusas, tada dar koks nors kitas, tačiau jie mus nuves į tokią būseną, kurioje būsime priversti įsijungti į integralią gamtos vienybę, kaip šiandien egzistuoja negyvasis, augalinis ir gyvūninis lygmenys.
Epidemiologai prognozuoja, kad epidemija tęsis nuo pusantrų iki dvejų metų. Tai yra koronavirusas vis tiek bus su mumis, o jei ne jis, ateis kitas virusas, ne geresnis kaip šis.
Žmonijai vis tiek teks palenkti savo egoizmą ir suvienyti visuomenę, įgyjant tokią formą, kur visi lygūs ir palaiko vienas kitą, o ne tempia kiekvienas į save, bandydamas vis daugiau išsunkti iš vyriausybės savo reikmėms. Tokiu būdu mes tik skatiname naujų, kenksmingesnių virusų atsiradimą.
Aš esu nusiteikęs optimistiškai, juk smūgiai padeda susimąstyti. Matome, kaip dabar visas pasaulis sustojo dėl viruso grėsmės. Nauji virusai dar labiau suvienys mus ir parodys kelią į teisingą ryšį, į tarpusavyje susijusią, integralią sistemą. Kai mūsų santykių sistema taps gera ir teisinga, visi virusai iš kenksmingų virs naudingais. Linkiu sėkmės!
#264205

Iš 2020 m. gegužės 1 d. TV programos „Globalios perspektyvos“

Daugiau šia tema skaitykite:

Ant žmonijos atsinaujinimo slenksčio

Ką daryti, kai baigsis karantinas?

Gamta ima mus mokyti

Komentarų nėra

Komentarai


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/kabala/domains/laitman.lt/public_html/wp-content/themes/disciple/comments.php on line 96

Leidžiamos HTML žymės: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>