Leiskite vaikams rinktis

Auklėjimas, vaikai

Mūsų auklėjimo sistema turi veikti pagal tą patį principą, kuriuo vadovaujamės mes.
Negalima vaikams taukšti niekų ir sakyti netiesą, negalima jiems kurti melagingo pasaulio. Kiekvienas žaislas turi priartinti vaiką prie realaus gyvenimo, teisingos analizės.
Bet kuri detalė turi būti didelio pasaulio teisingų realijų mažu analogu. Mes atskleidžiame jį vaikams palaipsniui, bet tai – tikrasis pasaulis, o ne fikcija.
Saugodamas vaiką, įspraudžiu jį į griežtus rėmus, tačiau juose suteikiu jam laisvę.
Iš savo poelgių esant ribotomis, nepavojingomis sąlygomis jis mokosi būti žmogumi. Pamažu ribos išsiplečia – formuojasi žmogus.
Taip darydamas aš jam nesiūlau iš anksto paruoštų sprendimų, siūlau tik ribotą pavyzdį.
Aš nedėlioju konstruktoriaus už jį – tik parodau sektiną pavyzdį ir palieku laisvę fantazijai ir kūrybai, o kartais parengiu užduotis, spąstus, pinkles – juk mokomasi iš klaidų. Tik taip galėsiu jį paruošti gyvenimui.
Argi galima iš anksto pateikti visus atsakymus? Priešingai, mes augame spręsdami uždavinius, atlikdami pratimus, bandydami ir klysdami.
Toks patyrimas formuoja teisingą vaiko požiūrį, ir jis jau žino, kaip imtis reikalo, kaip spręsti problemą.
Galiausiai, jeigu jis suklysta, tai tik todėl, kad buvo užkluptas, nesitikėjo tokio posūkio.
Kiekviena kita pakopa prasideda būtent taip: ji nauja, nenuspėjama, todėl vaikas klysta, bet ir mokosi iš savo klaidos, tad ši jam būna naudinga.

Iš 2010 m. rugsėjo 29 d. pašnekesio apie auklėjimą

Daugiau šia tema skaitykite:

Naujasis švietimas

Pagrindiniai vaikų auklėjimo principai

Kaip auklėti vaikus?

Komentarų nėra

Komentarai


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/kabala/domains/laitman.lt/public_html/wp-content/themes/disciple/comments.php on line 96

Leidžiamos HTML žymės: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>