Komentaras. Kartais atsitinka, kad mylimas mokytojas tampa nelabai mylimu. Ir net atrodo, kad jis manipuliuoja tavimi – kiekvieną kartą kalba tai, ką norisi kritikuoti.
Atsakymas. Tai – natūralu. Tas mokinys, kuriam nekyla pretenzijų ir pastabų mokytojui, nejuda į priekį. Judėjimas į priekį realizuojamas dviem kojomis, kaire ir dešine, kai iš vienos pusės ateina kritika, o iš kito – visko pateisinimas. Todėl, kai kyla noras kritikuoti mokytoją, reiškia, kad dabar laikas pridėti iš priešingos pusės, t. y. turime pakilti, nepaisydami savo ir kitų nuomonės, atmetimo ar net neapykantos mokytojui į „tikėjimą virš žinojimo“, būseną, kurioje už jo laikysimės. Tai yra sunkus mokinio darbas. Jei jūs tai jau pasiekėte, aš jus sveikinu.
Šis darbas nesibaigia, pasiekus dvasinį pasaulį, pirmąjį lygmenį, jis tęsiasi ir aukštesniuose lygmenyse. Kaip jausite atmetimą savo grupės draugams, suprasdami, kad jumyse kyla ne šiaip kritika, o visiškai neracionali neapykanta jų atžvilgiu, tokią pat ją jausite ir mokytojui, ir turėsite ją įveikti tikėjimu virš žinojimo.
#241025
Iš 2018 m. gruodžio 2 d. pamokos rusų kalba
Daugiau šia tema skaitykite: