Klausimas: Neuromokslai tiria mąstymą. Jie tvirtina, kad žmogus kuria tam tikrą realybės modelį, kitaip tariant, tai, kas jam akivaizdu. Pavyzdžiui, žmogui reikia nusipirkti pieno, jis žino, kurioje parduotuvėje šis parduodamas ir automatiškai eina tenai.
Kodėl kabaloje neaprašomas šis mąstymo lygmuo – tai, kas vyksta smegenyse? Baal Sulamas sako, kad yra penki jutimo organai, įvedami duomenys, kurie tam tikru būdu apdorojami ir formuoja vidinius įsitikinimus. Ši programa egzistuoja virš noro. Kodėl ji neaprašoma?
Atsakymas: Ši programa egzistuoja po noru ir priklauso pasąmonei.
Kabala neužsiima smegenų, kaip skaičiavimo mašinos darbu, neužsiima nei raumenų atmintimi, nei jokiais atminties prietaisais. Ji užsiima tik siela.
Siela – tai mūsų noras. Jo nėra kūne, nėra galvoje.
Norą sukūrė Kūrėjas. Jis gali būti egoistinis, kitaip tariant, nukreiptas tik į save mylimą, arba Kūrėjo jėgai padedant pakeistas mumyse į altruistinį, t. y., dėl davimo, meilės kitiems. Jokių kitų galimybių nėra.
Remdamiesi noro keitimosi vektoriumi iš „dėl savęs“ į „dėl kitų“, pradedame jausti aukštesnįjį pasaulį, ir tada suprantame, kaip viskas egzistuoja, iš kur mums ateina valdymo signalai ir pan.
Visa kita (kas susiję su materija, protu – nesvarbu kuo) kabaloje nėra studijuojama, nes mūsų tai nedomina. Mus domina grynas noras, niekaip nepatalpintas į kokią nors materiją. Taip tiriame ir perprantame ego.
#260586
Iš 2020 m. sausio 26 d. pamokos rusų kalba
Daugiau šia tema skaitykite: