Komentaras: Visą laiką galvoju, kaip rasti patogesnį dešimtuką, labiau charizmatišką. Nuolat esu nepatenkintas tuo, ką turiu. Tokios mintys ateina, kai esame seminare ir draugai neįkvepia manęs. Ką tuo metu daryti?
Atsakymas: Gaila girdėti tokius dalykus, labai skaudu.
Dešimtuką reikia suvokti kaip visiškos, absoliučios, idealios pasaulėdaros dievišką pasireiškimą. O tai, kad man atrodo, kad vieno ausys kreivos, kito nosis, dar kitas žvairas, o tas apskritai miega, o šio intelekto koeficientą verta patikrinti ir t.t. – jei tai žvelgiu į savo draugus, tai čia ne dešimtukas.
Kitaip sakant, tai gali būti dešimtukas, bet aš nesu jame. Tuomen man geriau iš jo išeiti.
Klausimas: Bet tai priklauso nuo žmogaus, nuo jo sielos šaknies? Ar žmogus viską mato taip, juodame fone?
Atsakymas: Jis gali matyti taip. Bet kita vertus, jis turi pamažu nusilenkti, netgi fiziškai.
Tarkime, esi dabar tarp devynių draugų, o tu dešimtas – nuleisk galvą žemiau kelių ir taip sėdėk, it žemai galvą nuleidęs arklys. O dabar pamėgink taip padaryti ne fiziškai, o viduje, Pamėgink priimti: viskas, ką turi tu, – siaubinga, šlykštu, o viskas, ką turi jie – idealu.
#278451
Iš 2019 m. vasario 7 d. pokalbio „Mokytojas ir mokinys“
Daugiau šia tema skaitykite:
Klausimas. Mes pastebėjome, kaip
Klausimas. Yra trijų tipų seminarai. Pirmasis – kai mes kalbame iš eilės. Antrasis – kai visi kalba vienu metu. Trečiasis – vidinis seminaras, kai mes tylime ir bandome kalbėtis jutiminiame lygyje. Kuo jie skiriasi? Kaip juos surikiuoti?
Klausimas. Kodėl svarbu, kas pasisakytų kiekvienas seminaro dalyvis?
Klausimas. Viena svarbių seminaro taisyklių – lygybė: „rate nėra svarbesnių ir mažiau svarbių dalyvių“. Kieno atžvilgiu esame lygūs?
Klausimas. Kas yra „rato centras“?
Klausimas. Ar galima išreikšti savo nesutikimą su rato nuomone, ar reikia sakyti tik tai, kas jam neprieštarauja?
Klausimas. Kuo paaiškinti tai, kad nepakenčiu seminarų, man nepatinka toks bendravimo, mokymosi būdas?
Klausimas.
Klausimas. Rate kiekvienas būna dviejose skirtingose fazėse: kai duoda ir kai gauna; kai kalba ir kai klauso. Kuo skiriasi kiekviena fazė? Kur esame lygūs – kai tylime?