Kur pateksiu po mirties?

Kūnas ir siela

Klausimas. Ar, kabalos nuomone, egzistuoja pragaras ir rojus? Jeigu taip, ar ketinate ten patekti po fizinio kūno mirties?
Atsakymas. Pragaru vadinama būsena, kai žmogus, kylantis dvasiškai, krenta į savo egoizmą. Šią būseną jis vadina pragaru. Žmogus jaučia, kad dega iš gėdos, būdamas savo egoizme. Tai ir yra pragaro ugnis ir bausmė.
O kai žmogus, atvirkščiai, įgyja meilės, davimo, savybę, tuomet jaučia save aukščiau mūsų pasaulio, išgyvena amžinybės, tobulumo, begalybės būseną. Tokią būseną vadina rojumi.
Šios būsenos – rojus ir pragaras – jaučiamos mūsų dvasiniame pakilime arba kritime mūsų pasaulyje. Ir vieną, ir kitą jaučia tik kabalistai. Visa tai niekaip nesusiję su mirtimi arba kūno gyvenimu.
Mūsų kūnas – kaip gyvūnas, duotas tam, kad tarnautų. Atsitraukdamas nuo kūniškojo savo egzistavimo, aš galiu pradėti dvasiškai tobulėti. Kabalos mokslas kalba tik apie dvasinį vystymąsi. Jeigu mes, gyvendami savo gyvenimą, dvasiškai netobulėsime, tuomet mirsime kaip visi gyvūnai, ir tuo viskas pasibaigs.
Jokio ketinimo patekti kur nors po fizinės mirties nėra, nes po fizinės mirties niekas nesikeičia. Bet galima pasiekti Aukštesnįjį pasaulį, esant gyvam.
Tokia kabalos paskirtis – padėti pasiekti rojaus būseną šiame gyvenime. Tuomet gyvūninis gyvenimas – ne kliūtis. Kūnas gali numirti, o jūs tuo metu jau esate į Aukštesniajame pasaulyje. Būtent tai reikia daryti – vystyti savo sielą.
Žmogus turi fizinį kūną ir sielos užuomazgą, tašką. Jeigu išvystau šią užuomazgą, tai joje pradedu jausti dvasinį gyvenimą. Tuomet mano kūnas gali numirti – visai nesvarbu, nes aš jau gyvenu kito lygio būsenoje, kitame matavime.
Jeigu to taško netobulinu gyvendamas, tai ir po mirties niekas nevyksta. Tas taškas, sielos užuomazga, vėl gimsta kuriame nors gyvūniniame kūne ir vėl gauna galimybę tobulėti, naudojantis kabala.

Iš 2015 m. spalio 4 d. pamokos rusų kalba

Daugiau šia tema skaitykite:

Būsimasis pasaulis – šiame gyvenime

Mirtingasis pasaulis ir amžinoji siela

Apie sielą, gyvenimą ir mirtį

Komentarų nėra

Komentarai


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/kabala/domains/laitman.lt/public_html/wp-content/themes/disciple/comments.php on line 96

Leidžiamos HTML žymės: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>